Wiadomości

Chrześcijańska szkoła zmienia maskotkę: krzyżowiec okazał się „politycznie niepoprawny”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prywatny uniwersytet w Indianie, afiliowany przy Kościele Luterańskim, zmienia maskotkę. Średniowieczny rycerz-krzyżowiec może „obrażać uczucia” i „nie reprezentuje już szkolnych wartości”.

Coraz więcej drużyn sportowych zmienia logo i maskotki na „poprawne politycznie”. Rycerz, dopingujący dotychczas prywatną, chrześcijańską szkołę, został nagle uznany za „ksenofobicznego” i „wzywającego do przemocy”.

Valparaiso University został założony w 1859 r., gdy nikt jeszcze nie myślał o szalonych standardach politycznej poprawności. „Crusader” został maskotką szkoły w 1942 r. w „hołdzie dla chrześcijańskich krucjat do Ziemi Świętej między XII a XIV wiekiem”. Teraz szkoła zmieniła stosunek do historii, a wraz z nim zmieniła maskotkę, jak również nazwy swoich drużyn sportowych.

Jak informuje Samnytt.se, przed 1942 r. szkolna drużyna sportowa nosiła nazwę „Ułani”, na cześć polskiej lekkiej kawalerii. Nazwa została zmieniona po debacie, w której „ustalono, że Polacy byli nazistami”.

Pełniąca obowiązki prezesa szkoły Colette Irwin-Knott, przewodnicząca związku studenckiego, poinformowała, że „krzyżowcy mają obecnie negatywne konotacje i nie reprezentują już szkolnych wartości”. Irwin-Knott, stwierdziła, że rycerze mogą źle się kojarzyć, a ich zachowanie może wywołać agresję i chęć prześladowań religijnych. „Może się to wiązać z agresywnym religijnym uciskiem i przemocą” – przekonuje kobieta.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!