Wiadomości

Chrześcijanie, którzy ubiegają się o azyl w Szwecji, padają ofiarą brutalnych ataków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chrześcijanie, którzy ubiegają się o azyl w Szwecji, w tym ci, którzy nawrócili się na chrześcijaństwo, padają ofiarą brutalnych ataków, a szwedzkie władze nic z tym nie robią.

Sytuację chrześcijańskich uchodźców – atakowanych głównie przez ekstremistów islamskich – opisali w artykule dla Asyryjskiej Międzynarodowej Agencji Informacyjnej Jacoba Rudenstrand, zastępca sekretarza generalnego Szwedzkiego Sojuszu Ewangelicznego i Peter Paulsson, dyrektora Open Doors Sweden.

Porównali oni Szwecję do Niemiec, w których w 2016 roku odnotowano blisko 100 ataków antychrześcijańskich, zwracając uwagę, że podobne zjawisko ma miejsce w Szwecji.

„W porównaniu z innymi krajami europejskimi, w czasie trwającego kryzysu migracyjnego, Szwecja, tak jak i Niemcy, przyjęła nieproporcjonalnie dużą liczbę uchodźców wszystkich wyznań. Chociaż uznać to należy za godne pochwały, to z drugiej strony zaowocowało to wieloma brutalnymi incydentami, ponieważ nienawiść wobec mniejszości religijnych została przeniesiona z Syrii i Iraku do Szwecji” – piszą Rudenstrand i Paulsson,

Wskazują na przykłady odnotowane w szwedzkiej prasie, Tak na przykład chrześcijański uchodźca z Syrii, który w 2015 r. mieszkał w domu uchodźców we wschodniej Szwecji został ciężko zraniony przez dżihadystę, o czym donosiła lokalna gazeta.

26-letni dżihadysta, który również pochodził z Syrii i który mieszkał w tym samym domu dla uchodźców, groził mu śmiercią i dźgnął go nożem w gardło. Groził też, że wyrządzona zostanie krzywda jego rodzinie w Syrii.

– Uciekłem przed wojną, aby tego uniknąć – powiedział policji, gdy zareagowali na wezwanie alarmowe.

„Są liczne badania dotyczące przestępstw spowodowanych nienawiścią wobec Żydów i muzułmanów w Szwecji, ale niewiele mówi się o przestępstwach spowodowanych nienawiścią wobec chrześcijan, nawet jeśli statystyki Szwedzkiej Krajowej Rady ds. Zapobiegania Przestępczości wskazują, że policyjne doniesienia o tych ostatnich wzrosły w ostatnich latach” – podkreślają Rudenstrand i Paulsson.

Autorzy wskazują na ankietę przeprowadzoną przez Open Doors Sweden w zeszłym roku, a dotyczącą prześladowanych, ubiegających się o azyl w Szwecji chrześcijan. Odnotowano 123 zgłoszenia od osób, które padły ofiarą prześladowań o podłożu religijnym. Do tego doliczyć należy 512 osobnych incydentów zawierających groźby śmierci, napaści na tle seksualnym i inne akty przemocy.

/christiantoday.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!