Wiadomości

Chomczak: Ukraińskie Siły Zbrojne są gotowe na adekwatną odpowiedź w przypadku eskalacji działań

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy generał pułkownik Rusłan Chomczak oświadczył, że Siły Zbrojne Ukrainy są gotowe do adekwatnej odpowiedzi w racie eskalacji działań.

Odnosi się to zarówno do ewentualnego odparcia hybrydowej agresji rosyjskiej w rejonie prowadzenia operacji Połączonych Sił, jak też zaostrzenia sytuacji militarno-politycznej i wojskowo-strategicznej wokół Ukrainy.

– Rosja, zastraszając i szantażując użyciem siły zbrojnej, sztucznie zaostrza sytuację, aby osiągnąć własne cele geostrategiczne – stwierdził Głównodowodzący Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Rusłan Chomczak odniósł się również do komunikatów Rosji o „przygotowaniach Ukrainy do ofensywy na Donbas”:

– Rozgłaszane przez państwo-agresora, przez Federację Rosyjską wieści o rzekomym „przygotowaniu Ukrainy do ataku na Donbas” są nieprawdziwe i mają charakter celowej kampanii dezinformacyjnej. Ta kampania ma na celu zdyskredytowanie Ukrainy na arenie międzynarodowej, zasianie paniki wśród ludności tymczasowo okupowanych terytoriów, zmianę narracji na rzecz promowania geostrategicznych interesów Kremla – powiedział Rusłan Chomczak.

Dodał on, że jeśli Rosja zacznie eskalować sytuację, przede wszystkim trzeba liczyć na armię ukraińską, która już ósmy rok z rzędu stawia opór agresorom:

– Powtarzam, że Siły Zbrojne Ukrainy są gotowe do adekwatnej odpowiedzi zarówno w przypadku eskalacji konfliktu w rejonie operacji Połączonych Sił, jak i w przypadku komplikacji sytuacji militarno-politycznej i wojskowo-strategicznej wokół Ukraina.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!