Świat Wiadomości

Chińskie władze podają, że w Wuhan nie ma już zakażonych pacjentów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu rp.pl w szpitalach w chińskim mieście Wuhan, w którym rozpoczęła się pandemia koronawirusa, nie ma już pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Tak wynika z oficjalnych danych.

– Najnowsze informacje są takie, że dzięki wysiłkom lekarzy w mieście i w całym kraju, 26 kwietnia liczba nowych pacjentów z koronawirusem w Wuhan wynosi zero – powiedział na konferencji prasowej rzecznik Narodowej Komisji Zdrowia Mi Feng.

Według oficjalnych danych przekazanych przez władze Wuhan, w mieście odnotowano 46452 przypadki koronawirusa (56 proc. wszystkich w Chinach) i 3869 zgonów z powodu COVID-19 (84 proc. ofiar epidemii w Chinach).

Pierwszym dużym ogniskiem epidemii koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan, który władze zamknęły 1 stycznia w związku z rozpowszechnianiem się choroby.

Na początku stycznia władze Chin oficjalnie przyznały, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus z rodziny koronawirusów – wirusów odzwierzęcych (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS).

Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Objawy COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirus to gorączka, kaszel, ból mięśni, osłabienie. W ponad 80 proc. przypadków przebieg choroby jest łagodny i przypomina przebieg grypy. WHO szacuje śmiertelność nowego koronawirusa na poziomie ok. 3,4 proc. (w przypadku grypy – 0,1 proc.).

W grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa są osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe. Zarażenie się wirusem ma natomiast zwykle bardzo łagodny przebieg u dzieci.

Wierzycie w ten oficjalny przekaz?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!