Wiadomości

Chińczyk, który przybył z Wuhan, trafił do szpitala we Wrocławiu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mieszkający od 13 lat w Polsce obywatel Chin, który wrócił niedawno z Wuhan, jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Pacjent jest diagnozowany w kierunku grypy lub koronawirusa.

Obywatel Chin, który mieszka w Polsce od 13 lat, wrócił do Wrocławia 23 stycznia z chińskiego Wuhan. Mężczyzna źle się poczuł i zgłosił się do szpitala.

– Pacjent ma kaszel, nie ma gorączki i jest w dobrym stanie – powiedziała rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka. Dodała, że mężczyzna traktowany jest jak pacjent chory na grypę.

– Przedsięwzięliśmy przy tym wszystkie potrzebne środki bezpieczeństwa. Pacjent został umieszczony w izolatce i jest obsługiwany przez odpowiednio zabezpieczony personel – powiedziała rzeczniczka.

Mężczyźnie pobrano krew. Badanie, które ma wykluczyć grypę AH1N1, zostanie przeprowadzone we wrocławskim szpitalu – poinformowano.

– Druga próbka została wysłana do Warszawy, gdzie ma zostać zbadana pod kątem zakażenia koronawirusem – powiedziała Małecka. Wyniki badań mają być znane za kilka dni.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!