Wiadomości

Chińczycy uważają, że Europa zdąża ku ruinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielu Chińczyków uważa, że Europa jest na najlepszej drodze ku ruinie. Większość Chińczyków jest wdzięczna, że żyje w bezpiecznych Chinach, a nie w niebezpiecznej Europie.

Taką opinię wygłosił sinolog i ekspert największej chińskiej sieci społecznej Weibo, Manya Koetse, w wywiadzie dla szwajcarskiej gazety Neue Zürcher Zeitung.

Koetse informuje o trendach społecznych w Chinach. Jest on redaktorem naczelnym „Whatsonweibo”, strony na Twitterze, która ukazuje, jakie są trendy w tym komunistycznym kraju. Zapytany o to, jak Chińczycy postrzegają Europę z daleka, ekspert Weibo mówi:

„Jako chaos. Oczywiście, ma to związek z tym, jak Europa jest przedstawiana w wiadomościach. Powszechne jest stanowisko, że Europa jest na najlepszej drodze ku ruinie, co spowodował kryzys uchodźczy, ataki terrorystyczne, polaryzacja i protesty” – odparł

Według Koetse Chińczycy nie chcieliby mieszkać w Europie i uważają ją za niebezpieczną.

„Są wdzięczni, że żyją w bezpiecznych Chinach, a nie w niebezpiecznej Europie” – stwierdził

„Ogólnie można powiedzieć, że w Europie bardzo powoli dokonuje się transformacja cyfrowa i jest ona bardzo międzynarodowa. Z kolei Chiny bardzo szybko dokonują transformacji i są bardzo skoncentrowane na Chinach” – mówi Koetse.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!