Europa Wiadomości

Chcieli pobić Wiatrowycza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzisiaj o godzinie 13:30 nieznani sprawcy usiłowali pobić przewodniczącego ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Wołodymyra Wiatrowycza. Całe zajście miało miejsce przed wejściem do Agencji Informacyjnej „UKRINFORM”. Na przewodniczącego IPN-u napastnicy oczekiwali przed konferencją prasową – zawiadomiła agencja UNN.

Kilka osób usiłowało zaatakować Wiatrowycza przy wejściu do budynku. Do starcia nie doszło, gdyż ochrona zareagowała od razu. Policja zatrzymała napastników. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tej sprawy. W agencji „UKRINFORM” zaplanowany był odczyt sprawozdania prezesa IPN-u za 20016 rok, który z małym opóźnieniem, ale odbył się.

Wg słów Wołodymyra Wiatrowycza – „Atakujący mężczyźni nie przedstawili żadnych konkretnych pretensji, ino mieli zamiar pobicia. Warto też im byłoby częściej zaglądać do sali sportowej”.

Stanem na godzinę 14:00 sytuacja z udziałem Wiatrowycza została uregulowana. – zawiadamia Leopolis.news. Ale tym czasem nieznani sprawcy, także w Kijowie, oblali czerwoną farbą wejście do IPN-u i rozkleili wlepki z napisem „Straż słowiańska”.

„Z tego wszystkiego wnioskuję, że są to zrobili ci sami ludzie.” – napisał na swojej stronie na Facebooku Wołodymyr Wiatrowycz.

Maria Pyż

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!