Wiadomości

Chciał zniszczyć grób teściowej, płyta przygniotła mu nogę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pabianiccy policjanci zatrzymali sprawcę znieważenia miejsca pochówku zmarłych. Wpadł po tym, jak kopiąc płytę nagrobną ta przygniotła mu nogę. Mężczyzna sam zadzwonił po pomoc. Okazało się dodatkowo, że jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za zniszczenie tego samego grobu oraz inne przestępstwa.

Zdarzenie miało swój początek 3 lutego 2023 roku tuż po godzinie 19:00. Do dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna, który został przygnieciony przez płytę pomnika nagrobnego i nie może wydostać się. Na miejsce zostali zadysponowani policjanci z pabianickiej jednostki. Początkowo mężczyzna twierdził, że był odwiedzić grób teściowej i gdy przechodził między grobami poślizgnął się, a wtedy płyta przygniotła mu nogę.

Szybko okazało się, że ta historia była zmyślona, a pabianiczanin jest dobrze znany stróżom prawa. Już po raz drugi 37-latek uszkodził ten grób, kopiąc i niszcząc płyty. Tym razem jedna z płyt spadła na nogę mężczyzny. Usłyszał już zarzut znieważania miejsca pochówku co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, że jest on nadto poszukiwany do odbycia kary więzienia za inne przestępstwa. Sprawca następne miesiące spędzi w areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

kom. Ilona Sidorko
Policja Łódzka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!