Wiadomości

Chciał zainwestować w surowce, stracił 300 tysięcy złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Blisko 300 tysięcy złotych stracił 48-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego, który chciał zainwestować pieniądze w internecie. Po znalezieniu oferty skontaktował się z rzekomym konsultantem platformy inwestycyjnej. Przez kilka tygodni przelał na konta oszustów ponad ćwierć miliona złotych. Instalując aplikację do zdalnej obsługi urządzenia, przestępcy pobrali z jego konta kolejne pieniądze. Zdążyli także w jego imieniu złożyć wniosek o kredyt.

Mieszkaniec powiatu grajewskiego, w połowie stycznia, zainteresował się reklamą internetową oferującą możliwość szybkiego zysku bez ryzyka. 48-latek zadzwonił pod wskazany w reklamie numer telefonu, który odebrał mężczyzna ze wschodnim akcentem. Podał się za konsultanta platformy inwestycyjnej i zaoferował możliwość zarobienia dużych pieniędzy inwestując w surowce.

Już na początku rozmowy doradca przesłał mu link do wpłaty 150 dolarów. W kolejnej wiadomości podał numer konta, na które mieszkaniec powiatu grajewskiego przelał 100 tysięcy złotych przekonany, że zostaną one zainwestowane. Kiedy 48-latek zauważył błędny numer PESEL w skanie dowodu osobistego rzekomego konsultanta, nabrał podejrzeń co do tej inwestycji. Postanowił wypłacić pieniądze. Wtedy doradca przedstawił kolejne warunki, tym razem dotyczące opłacenia podatku oraz zainstalowania wskazanej aplikacji.

Mężczyzna chcąc odzyskać wpłacone pieniądze, spełnił je i kilkukrotnie przelał na wskazane przez przestępce konto po kilkadziesiąt tysięcy złotych. W między czasie zainstalował również wskazaną aplikację, jak się później okazało do zdalnej obsługi urządzenia. Po kilku dniach 48-latek zorientował się, że z jego konta zniknęło dodatkowo 23 tysięcy złotych, a przestępcy zdążyli jeszcze złożyć wniosek o kredyt na kwotę 60 tysięcy złotych. W wyniku działań oszusta mężczyzna stracił w sumie 285 tysięcy złotych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!