Wiadomości

Chciał wwieźć z Czech 4 kg marihuany, ale policyjny pies nie dał się przechytrzyć

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy podczas kontroli autobusu jadącego z Cieszyna do Katowic ujawnili ponad 4 kg marihuany. Zatrzymany pasażer, do którego należał bagaż to 32-letni mieszkaniec Katowic. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora prowadzącego postępowanie, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wiedząc o przypadkach przywożenia na terytorium Polski narkotyków z terenu południowych sąsiadów, okresowo kontrolują ruch pasażerski.

Podczas wtorkowej kontroli autobusu jadącego z Cieszyna do Katowic, stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. W trakcie kontroli, w której wziął udział przewodnik i jego pies służbowy wyszkolony do wyszukiwania narkotyków, w jednym z bagaży, mundurowi ujawnili ponad 4 kg marihuany.

Policjanci szybko ustalili właściciela nielegalnego towaru i go zatrzymali. Był nim 32-letni katowiczanin. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora prowadzącego postępowanie, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!