Wiadomości

Chciał umówić się z 13-latką, katowiccy policjanci zatrzymali podejrzanego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Katowiccy policjanci zatrzymali podejrzanego o chęć nawiązania kontaktu seksualnego z osobą małoletnią. Mężczyzna myśląc, że umówił się z 13-latką, tak naprawdę kontaktował się z osobą dorosłą. Gdy przyjechał na spotkanie, został zatrzymany przez policjantów. Na czas trwającego postępowania wobec zatrzymanego zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Katowiccy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o chęć nawiązania kontaktu seksualnego z osobą poniżej 15 roku życia. Do zatrzymania doszło w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec, gdzie mężczyzna umówił się na spotkanie z 13-letnią dziewczynką. Mężczyzna za pośrednictwem komunikatora internetowego namawiał ją do poddania się innym czynnościom seksualnym.

Nie wiedział jednak, że tak naprawdę kontaktował się z osobą dorosłą. Dzięki czujności mieszkańca Wrocławia, który poinformował o sytuacji katowickich policjantów, stróże prawa zatrzymali mężczyznę w chwili przyjazdu na umówione spotkanie.

Następnie został on osadzony w policyjnym areszcie. Na czas trwającego postępowania katowicka prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. złotych. Czynności w tej sprawie trwają.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!