Wiadomości

Cena za baryłkę ropy naftowej przebiła dno i wciąż spada…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cena baryłki ropy drastycznie spadła. Cena ropy WTI w kontraktach terminowych na maj, które wygasają we wtorek, spadła o blisko 300 proc. i kosztowała nawet -37,63 dol. W kontraktach terminowych na czerwiec, czyli obecnie już “tych właściwych” – wynosi już ponad 20 dol., ale i tak spadła o ok. 18 proc. – informuje portal businessinsider.com.pl.

Inwestorzy w dalszym ciągu odczuwają niepokój w związku ze spadkiem popytu spowodowanym pandemią koronawirusa, a popyt na surowiec nie rośnie. W przypadku majowych kontraktów na ropę WTI: nie ma popytu na surowiec, a magazyny potencjalnych nabywców są pełne. Opłacić trzeba zatem transport i przechowanie ropy, której nikt nie chce.

Najbardziej ucierpiała przez to cena ropy WTI w kontraktach na maj, których termin wygasa we wtorek. Spadek wyniósł ok. 300 proc., a cena WTI po raz pierwszy spadła poniżej zera. Cena WTI z czerwcowych kontraktów, które wygasają 19 maja, spadła o 12 proc. do 22,06 dol. za baryłkę. Cena z lipcowych kontraktów była o ok. 5 proc. niżsa i wynosiła 28 dol. za baryłkę.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!