Wiadomości

Celiński w odstawkę – Rozenek kandydatem SLD na prezydenta Warszawy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zarząd warszawskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej cofnął Andrzejowi Celińskiemu rekomendację do startu w wyborach prezydenckich w stolicy. Decyzja ta ma związek z jego obraźliwymi wpisami w internecie pod adresem Jana Śpiewaka. Nowym kandydatem Sojuszu ma być Andrzej Rozenek.

– Podjęliśmy decyzję o cofnięciu rekomendacji dla Andrzeja Celińskiego – oświadczył lider SLD w Warszawie Sebastian Wierzbicki. Nową kandydaturę partia ma dopiero ogłosić, ale jak podaje nieoficjalnie, Polska Agencja Prasowa, do walki o fotel prezydenta stolicy ma stanąć Andrzej Rozenek, były rzecznik i poseł Ruchu Palikota (później Twojego Ruchu).

Sam zainteresowany oświadczył, że „został zobowiązany, żeby nie komunikować niczego konkretnego”, zanim nie uczyni tego oficjalnie Sojusz. Dodał, że SLD nie może pogodzić się z takim językiem, jakiego w stosunku do Jana Śpiewaka użył Celiński.

– Jedno jest pewne, że SLD jest poważną partią i szybko reaguje na takie kryzysowe sytuacje – podkreślił.

Andrzej Celiński w wulgarny sposób zwrócił się na Facebooku do Jana Śpiewaka, lidera stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, a zarazem jednego ze swoich kontrkandydatów (Śpiewaka popiera komitet „Wygra Warszawa”, który – oprócz WMW – tworzą: Partia Razem, Zieloni i Stowarzyszenie Inicjatywa Polska).

„Janie Śpiewaku z ciebie po prostu ch(…) Do sądu proszę. Nie o słowo. O treść Twojego wpisu” – napisał były już kandydat Sojuszu.

Była to reakcja na wcześniejszy post Śpiewaka na tym samym portalu. Działacz sugerował w nim, że Celiński ma związki z gen. Marianem Robełkiem, zamieszanym – według szefa WMW – w tzw. aferę reprywatyzacyjną.

Jan Śpiewak odniósł się również do doniesień o wycofaniu poparcia dla Celińskiego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!