Wiadomości

CBŚP zatrzymało handlarzy narkotyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci CBŚP, pod nadzorem zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Łodzi rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o przestępstwa narkotykowe. Dotychczas do sprawy zatrzymano pięć osób, które następnie aresztowano. Podczas działań policjanci CBŚP zabezpieczyli ponad 23 kilogramy marihuany, około 4 tysiące sztuk tabletek ekstazy oraz kokainę.

Śledztwo dotyczące rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków prowadzą policjanci z łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Członkowie tworzyli bardzo hermetyczną grupę, a jej rozbicie było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu i doświadczeniu policjantów z CBŚP. Według ustaleń policjantów grupa działała od 2016 roku, wprowadzając różnego rodzaju narkotyki na teren województwa łódzkiego.

Pierwsze realizacje skierowane na rozbicie grupy policjanci z CBŚP przeprowadzili jeszcze w 2017 roku. Wówczas to zatrzymano jednego z członków, który – jak wynika z ustaleń śledczych – był odpowiedzialny w grupie za przechowywanie przemyconych narkotyków i dalszą ich sprzedaż do tzw. hurtowników. Łącznie w „magazynie” narkotykowym zabezpieczono ponad 20 kilogramów marihuany i prawie 3,5 tysiąca tabletek ekstazy, a także działki różnego rodzaju narkotyków, w tym kokainę.

Kolejne działania doprowadziły do zatrzymania „kuriera” wiozącego narkotyki. W jego samochodzie znajdowała się specjalna skrytka, w której śledczy znaleźli prawie kilogram marihuany oraz około 500 szt. tabletek ekstazy.

Wkrótce potem policjanci zatrzymali następną osobę, która posiadała ponad kilogram marihuany, prawie 150 tabletek ekstazy oraz kokainę. Wszystkie nielegalne substancje zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Ostatnią realizację policjanci CBŚP z Łodzi przeprowadzili we wtorek (20 lutego 2018r.). Wtedy to zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzanie do obrotu marihuany.

Łącznie w sprawie znaleziono i zabezpieczono ponad 23 kilogramy marihuany, około 4 tysiące szt. tabletek ekstazy oraz 100 gramów kokainy. Łącznie zatrzymano 5 osób, wobec których zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im odpowiedzialność za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Od podejrzanych zabezpieczono na poczet przyszłych kar około 65 tysięcy złotych.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi. Sprawa nadal jest rozwojowa i planowane są dalsze zatrzymania.

/kom. Iwona Jurkiewicz, CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!