Wiadomości

CBA wzięło pod lupę oświadczenia majątkowe Michała Dworczyka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Centralne Biuro Antykorupcyjne analizuje oświadczenia majątkowe szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka – informuje RMF FM. To reakcja śledczych na publikację portalu OKO.press. Serwis ujawnił, że polityk nie zawarł w swoich zeznaniach udziałów w spółce i w nieruchomości.

Wszczęcie analizy to pierwszy etap badania oświadczeń majątkowych. Po analizie okaże się, czy są powody, by wszcząć kontrolę dokumentów.

Taka decyzja zapada zazwyczaj, gdy CBA ma poważne wątpliwości co do prawdziwości oświadczeń, a ich wyjaśnienie wymaga między innymi dostępu do kont bankowych, czy do historii przelewów kontrolowanego. Wyniki kontroli mogą trafić do prokuratury.

Jak twierdzi OKO.press, Dworczyk – wbrew obowiązkowi – nie wpisał do 12 oświadczeń, że jest udziałowcem spółki “Rodzice dla Szkoły”. Poza tym zataił udziały w działce i domu – bliźniaku na obrzeżach Warszawy.

Nie ujawnił także dochodu ze sprzedaży willi, którą wybudowali z żoną przy tej samej ulicy, przy której stoi bliźniak. Sam polityk w obu przypadkach tłumaczył się pomyłką.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!