Wiadomości

CBA wkroczyło do Urzędu Miasta i do Centrum Kultury, a także do mieszkań prywatnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do Urzędu Miasta Inowrocławia i Kujawskiego Centrum Kultury w tym mieście. Dotyczy ona fikcyjnych faktur, które mogły wyrządzić szkodę miastu.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA weszli do tych instytucji oraz do mieszkań prywatnych.

– Trwają przeszukania o charakterze procesowym, które pozwolą na zabezpieczenie dowodów w sprawie. Czynności trwają – powiedział Kaczorek.

Od 11 października w urzędzie trwa kontrola prowadzona przez CBA. Kaczorek podkreślił, że to ustalenia kontroli wskazały na możliwość popełnienia przestępstwa. Na jej podstawie Biuro skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie fikcyjnych faktur i wypłacanych na ich podstawie pieniędzy z kasy miasta.

– Już pierwsze czynności prowadzone od ponad tygodnia potwierdziły nasze wcześniejsze przypuszczenia i pozwoliły na złożenie do Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – dodał Kaczorek.

Zaznaczył, że oprócz obecnych działań śledczych, w urzędzie kontynuowana będzie kontrola rozpoczęta 11 października.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!