Wiadomości

Były wysoki funkcjonariusz FBI aresztowany. Próbował usunąć Olega Deripaskę z listy sankcji USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były wysoki funkcjonariusz FBI w Nowym Jorku Charles McGonigal został aresztowany w związku z jego powiązaniami z rosyjskim oligarchą Olegiem Deripaską – poinformowała w poniedziałek telewizja ABC.

Jak informują źródła, na które powołuje się amerykańska telewizja ABC, McGonigal został zatrzymany w sobotę po nowojorskim lotnisku JFK po tym jak przybył ze Sri Lanki. Charles McGonigal to były wysoki funkcjonariusz FBI działający w komórce kontrwywiadowczej, który przeszedł na emeryturę w 2018 roku. Został aresztowany w związku ze swoimi powiązaniami z Olegiem Deripaską, rosyjskim miliarderem, który został objęty sankcjami przez Stany Zjednoczone w 2018 roku.

Według ABC 54-letni emerytowany agent został oskarżony o próbę usunięcia rosyjskiego potentata naftowego z listy sankcji.

To jeden z najwyżej postawionych byłych funkcjonariuszy FBI, którzy kiedykolwiek zostali oskarżeni o przestępstwo – zwrócono uwagę. Po odejściu ze służb McGonigal miał pracować dla Deripaski poprzez firmę prawniczą reprezentująca interesy rosyjskiego oligarchy.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!