Wiadomości

Były urzędnik Starostwa Powiatowego w Wołominie zatrzymany przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zatrzymano kolejną osobę związaną ze sprawą korupcji w Starostwie Powiatowym w Wołominie
.
Funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali byłego pracownika Starostwa Powiatowego w Wołominie, który pracował w Wydziale Budownictwa i procedował w wydawaniu decyzji administracyjnych dotyczących pozwoleń na budowę dla inwestorów indywidulanych i deweloperów. Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie. W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, która nadzoruje postępowanie, zatrzymany usłyszał zarzut przyjmowania korzyści majątkowych.

To kolejna osoba zatrzymana do śledztwa dotyczącego przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych urzędnikom Starostwa Powiatowego w Wołominie.

Proceder korupcyjny polegał na przyjmowaniu łapówek przez urzędników Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Wołominie, wykonujących czynności służbowe w postępowaniach administracyjnych dotyczących inwestycji budowalnych. Korzyści były udzielane przez inwestorów zarówno na etapie wydawania decyzji budowalnych jak i odbioru budynku do użytkowania.

Trwający od kilku lat proceder w lutym 2019 r. został przerwany przez CBA. Wówczas zostały zatrzymane pierwsze osoby. Dotychczas status podejrzanych w sprawie uzyskało 8 osób, w tym byli urzędnicy Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołominie oraz przedsiębiorcy działający w branży deweloperskiej z okolic Warszawy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!