Wiadomości

Były sędzia nie stawił się w areszcie. Ma odsiedzieć karę za korupcję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skazany za korupcję były sędzia z Kościerzyny Janusz K. nie stawił się w areszcie śledczym w Starogardzie Gdańskim. Śledczy nie wykluczają wystawienia listu gończego za poszukiwanym.

Były już sędzia Janusz K. zasłynął z łapówek sięgających nawet kilkuset tysięcy złotych. Nie pogardził także łapówką w postaci ryb w galarecie. Skazany za przestępstwa korupcyjne, miał stawić się w areszcie w Starogardzie Gdańskim, by odbyć karę. Jednak ślad po nim zaginął.

– W związku z tym, iż skazany nie stawił się do odbycia kary w wyznaczonym terminie, Prokuratura Okręgowa w Słupsku w czwartek wystąpiła do Sądu Rejonowego w Koszalinie z wnioskiem o wydanie zarządzenia o zatrzymaniu skazanego i przymusowym doprowadzeniu go do zakładu karnego – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku. W rachubę wchodzi również wydanie listu gończego za skazanym – dodał.

27 kwietnia ubiegłego roku Janusz K. został skazany za cztery przestępstwa o charakterze korupcyjnym, popełnione w okresie od grudnia 1998 r. do grudnia 2008 r., na łączną karę 4 lat więzienia. W stosunku do jednego z czynów Sąd Najwyższy uchylił wyrok, dlatego mężczyzna mógł opuścić więzienie.

Wyroki za trzy przestępstwa są jednak prawomocne, dlatego Sąd Rejonowy w Koszalinie nakazał mu stawienie się w środę w zakładzie karnym na odbycie reszty kary. Jednak sędzia zaginął. Teraz Janusz K. jest poszukiwany przez policję.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!