Wiadomości

Były premier Japonii został postrzelony w trakcie wystąpienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Strzały padły w trakcie wystąpienia byłego premiera Japonii Shinzo Abe w mieście Nara. Japoński rząd potwierdził doniesienia medialne na temat ataku na byłego szefa japońskiego rządu – Shinzo Abe.

Polityk został postrzelony w piątek, około godziny 11:30 rano, podczas imprezy związanej z niedzielnymi wyborami. Do ataku doszło w mieście Nara, na wyspie Honsiu. – Kiedy wygłaszał przemówienie, mężczyzna wyszedł zza jego pleców i strzelił – relacjonuje świadek zdarzenia w rozmowie z japońską telewizją publiczną NHK.

– Pierwszy strzał brzmiał jakby ktoś użył zabawki. Nie upadł (Abe – red.). Drugi strzał był bardziej widoczny, można było zobaczyć iskrę i dym – opisywała dalej kobieta. Po drugim strzale polityk upadł na ziemie i jak wynika z relacji świadków zaczął krwawić z szyi. Świadkowie zdarzenia zaczęli prowadzić masaż serca.

Były premier trafił do szpitala, a media podają, że jego stan jest ciężki. Stacja NHK informuje, że doszło do zatrzymania akcji serca, ale japońskie władze nie potwierdzają tych doniesień.

Sekretarz japońskiego rządu Hirokazu Matsuno potwierdził natomiast, że sprawca ataku został zatrzymany. Mężczyzna nie próbował uciec, na miejscu zdarzenia odebrano mu broń z której strzelał do Abe. Jak podają media, policja informuje, że napastnik nazywa się Tetsuya Yamagami i ma około 40 lat. Mężczyzna prawdopodobnie mieszka w miejscowości Nara. Nie są jasne motywy jego ataku na byłego premiera.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!