Wiadomości

Były menedżer Roberta Lewandowskiego Cezary K. zatrzymany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie policjanci zatrzymali byłego reprezentanta piłkarskiej reprezentacji Polski Cezarego K. – dowiedział się portal tvp.info. Sprawa dotyczy kierowania gróźb wobec Roberta Lewandowskiego.

Do zatrzymania K. doszło we wtorek nad ranem na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Czynności dokonali funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji.

K. to były reprezentant Polski w piłce nożnej i były menedżer piłkarski Roberta Lewandowskiego. Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Marcin Saduś, śledztwo dotyczy kierowania gróźb karalnych wobec „wybitnego polskiego piłkarza, byłego klienta i współpracownika zatrzymanego, celem zmuszenia pokrzywdzonego do zapłaty kwoty 20 mln euro na rzecz Cezarego K”.

Jak podaje Saduś, obecnie trwają przeszukania w miejscach zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez zatrzymanego. Mężczyzna usłyszy zarzuty w siedzibie prokuratury. Po czynnościach prokuratura zdecyduje o zastosowaniu środków zapobiegawczych.

Cezary K. był posłem Platformy Obywatelskiej w latach 2010-15.

Cezary K. miał szantażować Roberta Lewandowskiego. Od dłuższego czasu miał się domagać od niego kilkudziesięciu milionów złotych za milczenie.

Czytaj też:

Robert Lewandowski może mieć kłopoty? Kucharski donosi na „Lewego” i żąda 39 mln zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!