Wiadomości

Były komornik jest podejrzany o przywłaszczenie prawie 3 mln zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze nadzoruje śledztwo przeciwko byłemu komornikowi podejrzanemu o przywłaszczenie ponad 2,8 mln zł na szkodę 527 wierzycieli – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Jak przekazano w komunikacie, we wtorek (21 maja br.) na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Były komornik jest podejrzany o niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i przywłaszczenia powierzonych mu środków finansowych w ramach postępowań egzekucyjnych, czym miał działać na szkodę interesu publicznego i stron postępowania egzekucyjnego.

Według śledczych komornik prowadząc kancelarię komorniczą nieterminowo i ze znacznymi opóźnieniami dokonywał przelewów należności uzyskanych od dłużników w postępowaniach egzekucyjnych, przywłaszczył powierzone mu środki na szkodę 527 ustalonych wierzycieli.

Ponadto nie wywiązywał się również z obowiązku spłaty odsetek wierzycielom za nieterminowe przekazywanie należności.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w wyniku zawiadomienia złożonego przez przewodniczącego Rady Izby Komorniczej w Poznaniu po uzyskaniu wyników wizytacji, w toku której stwierdzono niedobory kasowe w łącznej kwocie ponad 2,8 mln zł.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!