Wiadomości

Były dyrektor w warszawskim ratuszu został zatrzymany przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego na zlecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymali trzy kolejne osoby zamieszane w sprawę nieprawidłowości przy warszawskich reprywatyzacjach nieruchomości. Rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała, że jedną z nich jest b. dyrektor w warszawskim ratuszu.

Prok. Bialik poinformowała, że dwie z trzech zatrzymanych osób powiązane są biznesowo i towarzysko z osobą skupującą prawa do nieruchomości w Warszawie.

– Mają im zostać przedstawione zarzuty podejmowania działań mających na celu utrudnianie postępowania przygotowawczego, aby jeden z podejrzanych uniknął odpowiedzialności karnej – wyjaśniła rzecznik.

Trzeci z zatrzymanych to były dyrektor w warszawskim urzędzie miasta. Zarzuca się mu przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za wydanie decyzji odszkodowawczych dotyczących nieruchomości warszawskich – powiedziała Bialik.

Temistokles Brodowski z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA w rozmowie z portalem tvp.info wskazał, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury biura zatrzymali trzy osoby do sprawy. Dodał, że trwają przeszukania, a zatrzymani zostaną przewiezieni do prokuratury, gdzie zostaną im postawione zarzuty.

Mirosław B. pierwsze zarzuty w śledztwie dotyczącym warszawskich reprywatyzacji usłyszał na początku lutego, w marcu wrocławska prokuratura postawiła mu kolejne dwa – o charakterze korupcyjnym i zarzut współudziału w przestępstwie niedopełnienia obowiązków przez warszawskich urzędników.

B. jest podejrzany o to, że wręczył byłemu zastępcy dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakubowi R. 2 mln zł. Zdaniem śledczych w zamian R. miał wydać korzystną decyzję o użytkowaniu wieczystym nieruchomości przy ul. Mokotowskiej 63.

Śledczy zarzucili też B., że wręczył 30 tys. zł łapówki zatrudnionemu na stanowisku głównego specjalisty ds. nieruchomości w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jackowi W. W zamian W. miał niezgodnie z prawem prowadzić postępowanie administracyjne w sprawie nieruchomości przy Mokotowskiej 40 i Emilii Plater 15.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!