Wiadomości

Były dyrektor poznańskiej szkoły, który molestował seksualnie uczennice, prawomocnie skazany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu Zbigniew A. został skazany na karę 2 lat i 10 miesięcy więzienia za molestowanie seksualne czterech uczennic i dwóch kobiet. Wyrok jest prawomocny – informuje Głos Wielkopolski.

W poniedziałek, 20 grudnia został ogłoszony prawomocny wyrok w sprawie byłego dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu, oskarżonego o molestowanie seksualne czterech uczennic i dwóch kobiet.

Sąd podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i skazał mężczyznę na karę karę 2 lat i 10 miesięcy więzienia. Zobowiązał oskarżonego do wypłacenia zadośćuczynienia dla każdej z ofiar w kwocie od 4 do 8 tysięcy złotych. Ponadto sąd orzekł wobec niego dziesięcioletni zakaz pracy w oświacie.

– Czyny, które były zarzucane oskarżonemu rzeczywiście się działy. Oskarżony bronił się tym, że nie ma świadków, nie ma monitoringu. Podnosiliśmy cały czas, że to były czyny, które działy się za zamkniętymi drzwiami i takich naocznych świadków, czy monitoringu nie może być – mówiła po ogłoszeniu wyroku adwokat Adrianna Kaczmarek, pełnomocnik jednej z pokrzywdzonych kobiet.

– Oskarżony na końcu postępowania atakował pokrzywdzone. Twierdził, że to były złe uczennice, które próbują się teraz mścić na nim, a na końcu padł nawet argument, że jest ofiarą polityczną, ponieważ wspiera Platformę Obywatelską i KOD. Argument absurdalny, dość powiedzieć że śmieszny. Sąd w żaden sposób do tego argumentu przychylić się nie mógł. Postawa oskarżonego była bardzo pewna siebie. Próbował zrobić z pokrzywdzonych osoby atakujące, które szukają jakiegoś poklasku, sławy, próbujące zemścić się za złe oceny – takie były argumenty – dodała mecenas Kaczmarek.

Więcej:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!