Wiadomości

Byli skrajnie lewicowi dziennikarze dziś przyznają, że imigracja okazała się „nieudanym eksperymentem” w skali całej Europy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch duńskich dziennikarzy z ongiś prezentujących poglądy skrajnie lewicowe ostro skrytykowało imigrację do Danii. Dodają przy tym, że te same negatywne skutki można zaobserwować również w wielu innych krajach europejskich.

Mikkel Andersson i Niels Jespersen, dwaj dziennikarze i autorzy „Eksperymentu, który się nie udał”, twierdzą, że imigracja uczyniła Danię biedniejszą, mniej bezpieczną i bardziej spolaryzowaną.

Według duńskiej gazety „Berlingske” Andersson i Jespersen niegdyś prezentowali poglądy skrajnie lewicowe, ale z biegiem czasu zmienili swoje spojrzenie i obecnie bliżej im do politycznego centrum.

Większość ich krytyki koncentruje się na imigracji nie-zachodniej oraz imigracji zarobkowej w Danii, na co rząd przeznacza miliardy i co ma negatywny wpływ na życie Duńczyków.

W książce piszą oni o negatywnych konsekwencjach imigracji, którego przejawem są wojny gangów i funkcjonowanie społeczeństw równoległych, całkowicie odizolowanych od głównego nurtu kultury.

Ale autorzy twierdzą, że w krajach takich jak Niemcy, kraje Beneluksu i inne kraje skandynawskie zjawiska te również występują.

Według Nielsa Jespersena błędna jest wiara, że można przyjmować setki tysięcy ludzi o różnych kulturach i oczekiwać, że będą się oni integrować i upodabniać do większości.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!