Polska Wiadomości

Była minister Jadwiga Emilewicz przeprasza za stwierdzenie, iż “Polska zyskuje na pandemii”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
“Polska zyskuje na pandemii” – stwierdziła w internetowym wpisie była wicepremier, podkreślając rolę m.in. tarcz antykryzysowych. Po krytyce jednak przeprasza i mówi o “niefortunnym użyciu słów”.

Była wicepremier Jadwiga Emilewicz udostępniła w mediach społecznościowych zaskakujący wpis, w którym podzieliła się swymi przemyśleniami na temat wzrostu gospodarczego w czasach pandemii.

– Polska zyskuje na pandemii. Ponad 200 mld PLN pomocy dla przedsiębiorców i pracowników w ramach Tarcz Antykryzysowych oraz uruchomione błyskawicznie fundusze na inwestycje lokalne stawiają Polskę w czołówce wzrostu

– napisała polityk na Twitterze.

Emilewicz powołała się na dane The Economist, który postanowił sprawdzić, które państwa OECD poradziły sobie najlepiej z recesją wywołaną koronawirusem. Polska zajęła 4. miejsce w zestawieniu.

– Oczywiście, że bez pracowitości i sprawności w dostosowaniu się do najtrudniejszych warunków zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników żaden transfer środków nie przyniósłby efektu. Jednak polityka gospodarcza – szybkość i skała – nie pozostają bez wpływu

– dodaje polityk w kolejnym wpisie.

Jadwiga Emilewicz przyznała, że słowo zyskuje “nie było dobrze użyte” w kontekście “pandemii i cierpienia ludzi”. Dodała jednak, że “fala merytorycznej krytyki i hejtu” przykryła oryginalny sens jej wypowiedzi.

Emilewicz była ministrem przedsiębiorczości i technologii w rządzie Mateusza Morawieckiego, a potem ministrem rozwoju. W 2020 r. sprawowała też funkcję wicepremiera.

Autor: Przemysław Joński

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!