Wiadomości

Była działaczka PO o Tusku: Okazał się giętkim realizatorem ambicji Merkel

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Okazało się, że Tusk nie jest geniuszem politycznym. Raczej okazał się dosyć giętkim do ukształtowania, wygodnym dla polityków niemieckich, realizatorem ambicji kanclerz Merkel – wskazała była działaczka PO.

Była działaczka PO Aleksandra Wasilewska została zapytana w rozmowie z portalem tvp.info, gdzie znajduje się dziś Platforma Obywatelska i czy pod rządami Tuska działa ona samodzielnie, czy w ważnych sprawach realizuje politykę Berlina i Brukseli.

– Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki miał być wybawieniem Platformy Obywatelskiej z najpoważniejszego kryzysu. Jednak Tusk popełnił na samym wstępie błędy, których niewielu się spodziewało. Wszak nikt nie przypuszczał, że Tusk wyjdzie z retoryką wznowienia wojny polsko–polskiej i co gorsze powiedział wprost, iż program nie jest narodowi potrzebny, gdyż kluczowa jest walka z PiS – zaznaczyła Aleksandra Wasilewska.

– Okazało się, że Tusk nie jest geniuszem politycznym. Raczej okazał się dosyć giętkim do ukształtowania, wygodnym dla polityków niemieckich, realizatorem ambicji kanclerz Merkel
– wskazała była działaczka PO.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!