Wiadomości

Butny Niemiec postawiony do pionu przez strażników granicznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali 48-letniego obywatela Niemiec, który nie chciał okazać dokumentów i ujawnić swojej tożsamości oraz znieważał funkcjonariusza Straży Granicznej.

W poniedziałek, 21 sierpnia br., obywatel Niemiec, wjeżdżając na przejście graniczne w Korczowej, wyjechał z kolejki i próbował ominąć pozostałe pojazdy oczekujące na kontrolę. Funkcjonariusz Straży Granicznej poprosił, aby dostosował się do przepisów ruchu drogowego i przestrzegał zasad porządku obowiązujących na przejściu granicznym oraz zażądał od mężczyzny okazania dokumentów.

Obywatel Niemiec odmówił, nie chciał też ujawnić swojej tożsamości. Ponadto zaczął obrażać i znieważać funkcjonariusza Straży Granicznej. Wobec krewkiego podróżnego zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Cudzoziemiec został zatrzymany, a następnie przekazany funkcjonariuszom Policji z KP w Radymnie.

Obywatela Niemiec, za przestępstwo znieważenia funkcjonariusza Straży Granicznej, skazano na karę grzywny w wysokości 1000 zł. Dodatkowo otrzymał mandat karny gotówkowy w wysokości 600 zł za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz za nieokazanie dokumentów do kontroli.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!