Wiadomości

Burmistrz meksykańskiego miasta skazany na 247 lat więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były burmistrz miasta Álvaro Obregón w środkowym Meksyku został skazany na 247 lat więzienia za udział w zamordowaniu dziesięciu młodych mężczyzn. Razem z nim na 300-letnie odsiadki skazano czterech oficerów lokalnej policji.

Do zbrodni doszło w lipcu 2016 roku. Jak ustalili śledczy, będący wówczas burmistrzem Juan Carlos Arreygue Núñez zlecił podległym sobie policjantom zatrzymanie dziesięciu mężczyzn. Z jednym z nich samorządowiec miał wcześniej zatargi.

Zatrzymani zostali zastrzeleni na terenie Álvaro Obregón, następnie ich ciała zostały podpalone razem z pick-upem na terenie sąsiedniej miejscowości Cuitzeo.

W lipcu tego roku sąd w Morelii, stolicy stanu Michoacán, uznał oskarżonych za winnych morderstwa i skazał burmistrza na 247, zaś każdego z funkcjonariuszy na 300 lat więzienia. Skazani muszą również zapłacić rodzinom ofiar odszkodowanie w wysokości 3,7 mln pesos (około 191 tys. dolarów).

Adwokat generalny stanu Michoacán napisał w oświadczeniu, że skazani, były burmistrz i policjanci, mogą się odwoływać, ale ocenił, że nie mogą liczyć na bezkarność.

Zanim Arreygue został wybrany na burmistrza z ramienia Partii Pracy, był podejrzewany o związki z kartelem Los Caballeros Templarios, powiązanym z Kartelem z Zatoki, jedną z najgroźniejszym organizacji przestępczych w Meksyku.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!