Wiadomości

Burmistrz Biskupca i prezes miejskiej spółki oskarżeni. Mieli narazić spółkę na prawie 9 mln zł straty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Śledztwo prowadzone przez Delegaturę CBA w Białymstoku oraz Prokuraturę Okręgową w Olsztynie zakończone aktem oskarżenia.

Prokuratora skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Burmistrzowi Biskupca i Prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu. Czynności w sprawie prowadzili funkcjonariusze białostockiej Delegatury CBA.

Zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy wykazała, że Burmistrz Biskupca i Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu jako osoby odpowiedzialne za zajmowanie się sprawami majątkowymi spółki PWiK w Biskupcu podczas przygotowywania inwestycji, a następnie zawarcia w dniu 4 kwietnia 2017r. umowy sprzedaży inwestorowi działek gruntu, nie dopełnili obowiązku w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego i nie dokonali ponownego oszacowania wartości części działek wniesionych do spółki tytułem aportu. Ustalono także, że podczas sprzedaży inwestorowi nie uwzględnili w cenie części podatku VAT i innych kosztów przez co wyrządzili spółce szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w kwocie blisko 9 mln zł.

Postępowanie to wynik kontroli CBA przeprowadzonych w Urzędzie Miejskim i Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu przez funkcjonariuszy Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Białymstoku. Kontrole dotyczyły przede wszystkim rozporządzania przez Urząd Miejski w Biskupcu mieniem komunalnym m.in. w związku z bezprzetargową sprzedażą nieruchomości gminnych za pośrednictwem PWiK w Biskupcu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!