Europa Polska Wiadomości

Bułgarski premier ma pretensje do Polski za “przetrzymywanie obywateli wbrew prawu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl we wtorek premier Bułgarii Bojko Borisow zarzucił części państw UE, które zamknęły swoje granice, m.in. Polsce, naruszenie prawa międzynarodowego.

Jak poinformowała we wtorek Państwowa Agencja Prasowa (PAP), Bojko Borisow oświadczył podczas konferencji prasowej, że niektóre kraje Unii Europejskiej, między innymi Polska i Słowacja, przetrzymują bułgarskich obywateli na swoich terytoriach „absolutnie niezgodnie z prawem”.

Zaznaczył, że ostro postawił tę sprawę na telekonferencji z unijnymi przywódcami. Stwierdził, że uzyskał obietnicę, że zostaną utworzone specjalne korytarze transportowe dla bułgarskich kierowców, którzy już od długiego czasu stoją na granicach.

Premier Bułgarii mocno skrytykował także organizatorów wycieczki grupy Brytyjczyków do kurortu górskiego Bansko. W grupie znajdowały się bowiem osoby zakażone koronawirusem. Po stwierdzeniu tego faktu miasto Bansko zostało zamknięte, zaś organizator wycieczki wywiózł turystów i umieścił ich w hotelu w centrum Sofii. Hotel został następnie obstawiony przez policję. Przekazano w tej sprawie oficjalny protest stronie brytyjskiej. Turyści mają zostać wywiezieni na lotnisko w policyjnej eskorcie.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!