Europa Polska Wiadomości

Brytyjski poseł apeluje do Polaków o… pomoc w Brexicie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu tysol.pl brytyjski poseł Partii Konserwatywnej Daniel Kawczynski zwrócił się do Polaków z prośbą o pomoc w sprawie brexitu. Poseł Izby Gmin w liście do parlamentarzystów polskich pisze o groźbie podziału celnego Zjednoczonego Królestwa ze względu na irlandzki backstop, na który brytyjscy politycy nie chcą wyrazić zgody.

W świetle naszego silnego i historycznego partnerstwa, zwracam się do polskich przedstawicieli, aby wysłuchali i orędowali za brytyjskimi argumentami w sprawie brexitu i wsparli nas w przyszłych kompromisach, do których dążymy w rozmowach z UE, tak aby przerwać impas oraz nasze wyjście z UE odbyło się z korzyścią dla całego Zjednoczonego Królestwa

– napisał urodzony w Polsce brytyjski poseł, dodając, że będzie to z korzyścią o gospodarczym bezpieczeństwem dla wszystkich.

Polityk pisze także, że jest przeciwny dłuższemu niż wcześniej zaplanowane – 29 marca br. – pozostaniu Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

 

W świetle strategicznego partnerstwa między Polską i Zjednoczonym Królestwem, zwracam się z prośbą o wsparcie Zjednoczonego Królestwa w tym doniosłym czasie w naszej historii, tak jak my wspieraliśmy Polskę w jej równie decydujących momentach. Potrzebujemy pomocy naszych sojuszników w walce o kompromis, który zapewni przyszłość całego Zjednoczonego Królestwa

– stwierdził Kawczynski.

 

Poseł odniósł się także do kwestii historycznych i wspominał pomoc Polaków w obronie Wysp przed Luftwaffe.

Co o tym myślicie?

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!