Wiadomości

Brytyjska policja zaprezentowała mundury dla muzułmanek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja w West Yorkshire zaprezentowała mundur, zaprojektowany przez funkcjonariuszki muzułmańskie. Mundur jest „zaprojektowany w taki sposób, aby nie pokazywać kobiecej figury”, z luźniejszą tuniką. Policja ma nadzieję, że dzięki temu większa liczba kobiet z mniejszości etnicznych zgłosi się do pracy w policji.

W oświadczeniu dotyczącym nowego stroju policja zapowiedziała, że jest otwarta na sugestie ze strony „wszystkich społeczności”, dotyczące umundurowania. Hidżab oraz chusta stały się już częścią wyposażenia muzułmańskich policjantek w całej Wielkiej Brytanii, ale jest to pierwszy tego typu projekt.

Firzana Ahmed była pierwszą muzułmanką, która nosiła nowy mundur i przekazała ona „pozytywną opinię ze strony lokalnej społeczności” w Bradford. Nowy mundur został zaprezentowany Muzułmańskiej Radzie Kobiet w Bradford i został on przyjęty pozytywnie.

– Przez ostatni miesiąc testowaliśmy nowy mundur dla kobiet, który ma na celu nie eksponowanie kobiecej figury – powiedziała Angela Williams, Assistant Chief Constable. – Zostało to zasugerowane przez muzułmankę, policjantkę i zostało zaprojektowane przez naszego menadżera ds. umundurowania we współpracy z funkcjonariuszką.

– Mam nadzieję, że ten mundur zachęci ludzi z niedostatecznie reprezentowanych grup społecznych do rozważenia podjęcia służby w policji, jeśli wcześniej na przeszkodzie stała kwestia munduru – dodała Angela Williams.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!