Europa Polska Wiadomości

Brytyjczyk, który pobił na śmierć polskiego robotnika został skazany na dożywocie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

43-letni Richard Wallis resztę życia spędzi w więzieniu. Sąd uznał Brytyjczyka winnym brutalnego pobicia polskiego robotnika, po którym nasz rodak nie odzyskał już przytomności.

Sąd Newport Crown Court nie miał wątpliwości, że 43-letni Richard Wallis z premedytacją skopał 41-letniego Jana Jędrzejewskiego. Do zdarzenia doszło 12 stycznia tego roku, na ulicy Keene Street w Newport, gdy obaj panowie byli pod wpływem alkoholu.

Richard Wallis przez cały proces utrzymywał, że nie zaatakował on Polaka sam z siebie, tylko że bronił się przed napaścią z jego strony. Sąd nie dał jednak wiary słowom Wallisa i jego obrońcy, i uznał, na podstawie przedstawionych przez biegłych dowodów, że Jędrzejewski otrzymał od Brytyjczyka jeden lub dwa kopniaki w twarz w czasie, gdy  w stanie nietrzeźwym leżał już na ziemi. Kopnięcia te wywołały u Polaka śmiertelny krwotok.

Bliscy Jana Jędrzejewskiego (hutnika, który do Newport przyjechał w 2015 r.) powiedzieli podczas rozprawy, że Polak był „dobrym i uczciwym” człowiekiem, który ciężko pracował i który był bardzo lubiany przez kolegów z pracy. Zgodnie z ustaleniami policji Polak nie sprowokował ataku Brytyjczyka, ale też mógłby nie odnieść aż tak wielkich obrażeń, gdyby miał niższe stężenie alkoholu we krwi.

Sędzia Newport Crown Court chciał początkowo zasądzić niższy wymiar kary Richardowi Wallisowi, ale orzekł ostatecznie dożywocie, ponieważ oskarżony mataczył podczas śledztwa i próbował ukrywać dowody. Nawet przy dobrym sprawowaniu Brytyjczyk będzie mógł opuścić więzienie dopiero po 16 latach.

Źródło: polishexpres.co.uk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!