Wiadomości

Brutalne morderstwo w Cerekwicy Starej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nocą 22-latek wtargnął do jednego z domów w Cerekwicy Starej w powiecie jarocińskim i zaatakował nożem śpiących mieszkańców. Na skutek obrażeń zmarło 59-letnie małżeństwo, a dwie kobiety w wieku 22 i 25 lat trafiły do szpitala. Jedna z nich była w zaawansowanej ciąży. Konieczne było cesarskie cięcie.

Nożownika ok. godz. 1 w nocy zatrzymano w jego rodzinnym domu. W wyniku odniesionych ran zmarło zaatakowane we śnie 59-letnie małżeństwo. – Natomiast dwie kobiety w wieku 22 i 25 lat trafiły do szpitala – poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Maciej Święcichowski. To córki ofiar.

Ciężarna 25-latka była wcześniej związana z napastnikiem. Po przewiezieniu do szpitala lekarze zdecydowali o cesarskim cięciu. Stan dziecka jest ciężki. Je także dosięgły ciosy napastnika.

Policjant wyjaśnił, że nie są znane motywy działania 22-latka. – Trwają policyjne czynności, zabezpieczenia śladów. Będziemy próbowali ustalić przebieg zdarzenia – dodał. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Do funkcjonariuszy nie docierały wcześniej skargi na niego, ani sygnały, dotyczące zastraszania czy grożenia ofiarom.

Prokurator Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim nie chciał na razie komentować szerzej sprawy podkreślając jej wstępny etap. Wyjaśnił, że na jutro zaplanowano sekcję zwłok ofiar. Jej efekt oraz zebrane na miejscu dowody pozwolą sformułować zarzuty.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!