Wiadomości

Brudziński odpowiada na pytania o kary dla posłów Solidarnej Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brudziński odpowiedział na pytanie, czy posłowie Solidarnej Polski zostaną ukarani za złamanie dyscypliny głosowania.

Sejm poparł we wtorek ustawę ws. ratyfikacji zwiększenia zasobów własnych UE. Ratyfikację poparła zdecydowana większość członków klubu PiS (211). Przeciw było 20 – wśród nich członkowie Solidarnej Polski, która od początku krytykuje mechanizm wypłacania środków z FO. W głosowaniu PiS wsparła Lewica. Joachim Brudziński w RMF FM odniósł się do stanowiska Solidarnej Polski w tej sprawie.

– Nie rozumiem tego stanowiska, ale podchodzę do niego z szacunkiem – ocenił decyzję koalicjantów. – Jedno trzeba moim kolegom z Solidarnej Polski oddać, są w tym wszystkim konsekwentni i wiarygodni. Zbigniew Ziobro i politycy Solidarnej Polski uważali, uważają i pewnie będą uważać, że są pewne niebezpieczeństwa związane z uwspólnotowieniem długu europejskiego i transformacją energetyczną. Są w tym konsekwentni. Mówili to od początku – dodawał.

Dopytywany o możliwe kary za złamanie dyscypliny głosowania stwierdził: “mamy wystarczająco dużo wrogów na zewnątrz, żeby podgrzewać atmosferę i mówić o jakichś karach”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!