Wiadomości

Braun o roszczeniach żydowskich: To jest sytuacja bez precedensu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– To jest sytuacja bez precedensu. Jak wiadomo, nie ma na kuli ziemskiej innych państw i środowisk, które występowałyby wobec państwa i narodu polskiego z takimi poważnymi, materialnymi roszczeniami – mówił w piątek na konferencji prasowej w Sejmie poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Poseł przekonywał, że “państwo położone w Palestynie, Izrael, diaspora żydowska, imperium amerykańskie i jego Departament Stanu, jako egzekutor tych urojonych, wydymanych, nielogicznych, ahistorycznych i całkowicie bezprawnych roszczeń”.

Braun powiedział, że zanim odbyły się w Polsce wybory, jeden z prominentnych przedstawicieli diaspory żydowskiej przekonywał, że sprawa roszczeń wróci na wokandę po wyborach, kiedy “w Polsce przy władzy zostaną sami rozsądni”.

– Takie było proroctwo z początku wiosny tego roku i właśnie termin mija. Czekamy, co Departament Stanu zaraportuje Kongresowi. Konfederacja będzie dopytywać, czy Departament Stanu w jakikolwiek sposób angażował przedstawicieli polskiej dyplomacji np. w pozyskiwanie informacji na temat stanu spraw, które potocznie określamy hasłem “roszczenia żydowskie” – zapowiedział Braun.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!