Wiadomości

Bractwo Muzułmańskie umacnia się w Niemczech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Działania radykalnej organizacji Bractwo Muzułmańskie w Niemczech zaniepokoiły Urząd Ochrony Konstytucji (LFV), czyli agencję cywilnego kontrwywiadu. Powołując się na śledczych dziennik „Die Welt” wskazuje, że ekstremiści wzmacniają swoje wpływy w Saksonii.

– Celem Bractwa Muzułmańskiego jest wprowadzenie w Niemczech zasad szariatu – powiedział prezes Urzędu Gordian Meyer-Plath. Podkreślił, że organizacja odrzuca zasady liberalnej demokracji, takie wartości jak wolność wyznania i równość kobiet i mężczyzn.

Według informacji LFV, Bractwo Muzułmańskie kupuje nieruchomości, które mają zostać zamienione na meczety i miejsca spotkań dla muzułmanów, licznie napływających do Niemiec. Organizacja dysponuje dużymi sumami pieniędzy. Nabyła nieruchomości między innymi w Dreźnie, Lipsku, Miśni i w Goerlitz przy granicy z Polską.

Sunnickie Bractwo Muzułmańskie, które zostało założone w 1928 roku w Egipcie, jest jedną z najbardziej wpływowych organizacji religijnych i społeczno-politycznych świata islamskiego. Władze w Kairze uznają je za organizację terrorystyczną. Jej motto zawiera zwrot „dżihad naszą ścieżką”.

Po rewolucji w Egipcie w 2011, która obaliła dyktatora Hosniego Mubaraka, Bractwo Muzułmańskie przejęło władzę w kraju. Prezydentem został jego członek Mohamen Mursi, obalony w lipcu 2013 roku. Po upadku Mursiego przywódcy Bractwa zostali aresztowani.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!