Wiadomości

Bosak do Grodzkiego: Proszę nie okładać się grabkami w piaskownicy, jak to w tej chwili widzimy – PiS z Platformą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Krzysztof Bosak na konferencji prasowej w warszawie podkreślił, że Konfederacja nie popiera przepisów o głosowaniu korespondencyjnym. Podkreślił, że jeżeli przepisy o głosowaniu korespondencyjnym nie zostaną przegłosowane czeka nas albo kryzys konstytucyjny, albo wprowadzenie stanu nadzwyczajnego i odsunięcie wyborów prezydenckich na lato lub jesień.

– Jeżeli zostaną przegłosowane, to czeka nas bardzo szybka ścieżka przygotowania do wyborów w tej nieznanej nigdy wcześniej w Polsce formule – powiedział Bosak.

– W obu wariantach Senat powinien dołożyć wszelkich starań, żebyśmy jak najszybciej wiedzieli jak będzie, nie ma żadnego powodu, żeby przeciągać prace w Senacie, każdy dzień jest tutaj na wagę złota – podkreślił Bosak.

– Gorący apel do marszałka Senatu: panie marszałku, proszę nie okładać się grabkami w piaskownicy, jak to w tej chwili widzimy PiS z Platformą. Proszę jak najszybciej zwrócić nam do Sejmu przepisy, proszę dać nam szansę nad nimi zagłosować w Sejmie. Każdy zagłosuje zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniem politycznym jak powinny być przeprowadzone wybory, miejmy to z głowy. Proszę odesłać nam jak najszybciej tę ustawę, a my ją w Sejmie odrzucimy – zadeklarował kandydat Konfederacji na prezydenta.

/interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!