Wiadomości

Boris Johnson: Ustąpienie Putinowi byłoby szaleństwem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeśli pozwoli się Putinowi na morderstwa i chaos, na zmianę granic Europy przy użyciu siły, to po prostu zrobi to ponownie, w innym miejscu na obrzeżach byłego Związku Sowieckiego – tłumaczy premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

W artykule dla “Mail on Sunday” ustępujący premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson podkreśla, że Zachód nie może ugiąć się przed żądaniami rosyjskiego prezydentem.

Jak podkreśla Boris Johnson, najbliższe miesiące będą trudne, ze względu na kryzys energetyczny, który wywołała Rosja. “Nadchodzące miesiące będą trudne, być może bardzo trudne. Nasze rachunki za energię będą zawrotne. Dla wielu z nas koszt ogrzewania domu już jest przerażający” – pisze polityk.

“To barbarzyńska inwazja Putina przestraszyła rynki energii. To wojna Putina powoduje koszty dla brytyjskich konsumentów. To dlatego wasze rachunki za energię podwajają się. Obawiam się, że Putin o tym wie. Podoba mu się to. I chce, żebyśmy się ugięli” – tłumaczy dalej Johnson.

“Wierzy, że miękcy politycy europejscy nie będą mieli serca do walki – że nadchodzącej zimy rzucimy rękawicę, zniesiemy sankcje i pójdziemy żebrać o rosyjską ropę i gaz” – dodaje premier, podkreślając, że ustępstwo wobec prezydenta Rosji byłoby “czystym szaleństwem”. Jak bowiem pisze Johnson, Putin słabnie i jego zdolność do zastraszania zmniejsza się.

Szef brytyjskiego rząd stwierdza również, że “jeśli pozwoli się Putinowi na morderstwa i chaos, na zmianę granic Europy przy użyciu siły, to po prostu zrobi to ponownie, w innym miejscu na obrzeżach byłego Związku Sowieckiego”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!