Wiadomości

Boris Johnson: Jeśli nie będziemy działać, służba zdrowia zostanie przytłoczona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjski premier Boris Johnson ostrzegł w sobotę wieczorem, że publiczna służba zdrowia (NHS) może zostać przytłoczona liczbą chorych, jeśli ludzie nie będą działać, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Johnson wezwał mieszkańców Wielkiej Brytanii, by przyłączyli się do „heroicznego i zbiorowego wysiłku narodowego” i postępowali zgodnie z zaleceniami utrzymywania dystansu społecznego.

– Liczby są bezwzględne i przyspieszają. Włosi mają wspaniały system opieki zdrowotnej. A jednak ich lekarze i pielęgniarki są całkowicie przytłoczeni potrzebami. Żniwo śmierci we Włoszech liczone jest już w tysiącach i rośnie. Jeśli nie będziemy działać razem, jeśli nie podejmiemy heroicznego i zbiorowego narodowego wysiłku by spowolnić rozprzestrzenianie się choroby – wtedy jest prawdopodobne, że również nasza NHS będzie podobnie przytłoczona” – ostrzegł brytyjski premier.

Przyznał, że rząd narzuca środki, „których nigdy wcześniej nie widziano ani w czasach pokoju, ani wojny”, dodając, że są one niezbędne.

A jeszcze niedawno mówił coś dokładnie przeciwnego…

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!