Wiadomości

Boniecki i Schudrich wspierają sprawcę przemocy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kilkanaście osób poręczyło za aktywistę LGBT Michała Sz. „Margot”, który przedstawia się jako Małgorzata. Znaleźli się wśród nich m.in. emerytowany redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

W Polsce ujawnia się coraz więcej osób solidaryzujących się z bojówkarzami stosującymi w życiu publicznym metody „perswazji” stosowane przez nazistowskie bojówki SA w latach trzydziestych ubiegłego wieku w Niemczech, tj. zaszczuwanie przeciwników ideologicznych, przemoc i akty wandalizmu,

Do tego haniebnego grona zwolenników stosowania przemocy i aktów wandalizmu dołączyły właśnie kolejne osoby, a wśród nich emerytowany redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

– Pojawiają się opinie polityków obozu władzy, że Margot jest agresywną, groźną terrorystką. Nie zgadzam się z nimi – powiedziała portalowi oko.press Paula Sawicka, psycholog i jedna z inicjatorek poręczenia.

Sawicka dodała, że jest m.in. ze szkoły Marka Edelmana, który „wbijał do głów, że trzeba być ze słabymi, że niezależnie od tego, kim jest bity”, co w tych okolicznościach brzmi wręcz kuriozalnie i raczej przywołuje na myśl szkołę Josepha Goebbelsa, który równie przewrotnie gotów był usprawiedliwiać stosowanie przemocy i łamanie wszelkich reguł i zasad.

– Oceny samego czynu mogły być dyskusyjne, ale areszt jako forma represji jest nieakceptowalny – stwierdziła Sawicka.

Przypomnijmy, że Michał Sz. – przedstawiający się jako Małgorzata Sz. „Margot” – podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji Pro-Prawo do Życia oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Niezależnie od tego, Michał Sz. dopuścił się szeregu aktów wandalizmu oraz profanacji, czym nawet chwalił się w mediach społecznościowych, a także zachęcał inne osoby do podobnych działań – do napadów na wolonatariuszy pro-life oraz do aktów wandalizmu i profanacji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!