Wiadomości

Bójki i awantury z udziałem turystów w Zakopanem. Jeden policjant ranny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem” – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, podsumowując sylwestrową noc. Jak dodał, kilkanaście osób zostało zatrzymanych, a podczas jednej z interwencji ranny został policjant.

Rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek przekazał, że Nowy Rok na Równi Krupowej przywitało około 40 tysięcy turystów. W czasie Sylwestra Marzeń nie odnotowano poważniejszych incydentów.

W powiecie tatrzańskim od godz. 18 do 3 policja podjęła 107 różnego typu interwencji. – W rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem – poinformował Wieczorek. W czasie jednej z interwencji ranny został policjant.

Osoby zatrzymane w czasie sylwestrowej nocy po wytrzeźwieniu mają usłyszeć zarzuty dot. m.in. znieważenia i ataków na interweniujących policjantów, posiadania substancji zabronionych, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz bójek i uszkodzeń ciała.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!