Wiadomości

Bójka na SOR-ze w Poznaniu, dwóch Romów zatrzymanych za pobicie lekarza i ratownika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bójka na SOR w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn pochodzenia romskiego, którzy w weekend mieli zaatakować pracowników medycznych SOR-u w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu: lekarza i ratownika medycznego – donosi Głos Wielkopolski.

Do bójki doszło w nocy z soboty na niedzielę na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu przy ul. Lutyckiej. Dwóch mężczyzn pochodzenia romskiego miało zaatakować pracowników medycznych szpitala.

– Na SOR zgłosiła się do nas pacjentka pochodzenia romskiego, która przyszła z rodziną. W czasie oczekiwania bliscy pacjentki zaczęli się awanturować o czas oczekiwania i tempo naszej pracy – wyjaśnia w rozmowie z Głosem Wielkopolskim Konrad Napierała, rzecznik szpitala.

– Gdy nasz personel zwrócił im uwagę doszło do bijatyki. Dwóch Romów zaatakowało naszego lekarza i ratownika medycznego. Jeden z nich miał rozcięty łuk brwiowy. Pozostałe obrażenia to liczne stłuczenia i otarcia. W wyniku walk nasz lekarz doznał wstrząśnienia mózgu i przebywa obecnie na oddziale neurologii – dodaje Konrad Napierała.

Bójka spowodowała również straty w szpitalu.

– Zniszczono część dokumentacji medycznej, monitor i biurko. Wyrwano też blat – mówi Konrad Napierała.

– Bójka znacznie opóźniła przekazanie do pracowni hemodynamiki pacjenta z zawałem serca przebywającego w tym czasie na SOR. Warto dodać, że stan pacjentki, z powodu której doszło do bijatyki, nie był na tyle zły, by zatrzymać ją w szpitalu – dodaje Napierała.

/gloswielkopolski.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!