Wiadomości

Bo Bolek zmienny jest… Na kogo zagłosuje Lech Wałęsa?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W niedzielę Lech Wałęsa oświadczył, że będzie głosował na polityków Koalicji Obywatelskiej. We wtorek zmienił jednak zdanie. Napisał, że nie spełni obietnicy złożonej na niedzielnej konwencji, a w wyborach poprze lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Po kilku godzinach usunął wpis.

– Popieram was i będę na was głosował. Nie widzę innej siły politycznej, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie, z małymi mankamentami – powiedział w niedzielę Lech Wałęsa na konwencji wyborczej KO. Dodał, że wierzy, iż kartką wyborczą „zrobimy porządek w kraju”.

Jednak dwa dni później były prezydent zmienił zdanie. Wszystko przez – jak oznajmił – prezentowane ostatnio wyniki „różnych sondaży”. Polityk publicznie poprosił o „zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO”.

Dalej oznajmił, że w wyborach chce poprzeć lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. „Nie mogę sobie wyobrazić by tak zdolny polityk jak Kosiniak-Kamysz, jak i ludzie wsi z „Jego zorganizowania” nie mieli miejsca w parlamencie” – napisał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!