Wiadomości

Blisko 140 tysięcy złotych straciła kobieta, która chciała sprzedać w internecie pieluszki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Blisko 140 tysięcy złotych straciła 35-latka, która chciała sprzedać w internecie pieluszki. Kobieta kliknęła w link przesłany przez rzekomą kupującą. Na fałszywej stronie banku wpisała login i hasło i tym samym dała oszustom dostęp do swojego konta.

Do sejneńskich policjantów zgłosiła się 35-latka, która została oszukana podczas sprzedaży w internecie. Z jej relacji wynikało, że zamieściła na portalu aukcyjnym ogłoszenie o sprzedaży pieluszek. Już po chwili za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Poinformowała sprzedającą, że już wpłaciła 90 złotych i przesyła link, aby kobieta mogła śledzić przebieg transakcji.

Gdy mieszkanka powiatu sejneńskiego kliknęła w link, została przeniesiona na stronę przypominającą witrynę jej banku. Tam zalogowała się do swojego konta, podając numer użytkownika i hasło. Na telefon otrzymała wiadomości dotyczące weryfikacji konta, a jedna z nich informowała o dodaniu do konta nowego urządzenia. Tym samym oszustka otrzymała dostęp do kont mieszkanki powiatu sejneńskiego.

W kilku transzach wypłaciła z jej konta blisko 140 tysięcy złotych. Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów jeszcze tego samego dnia, kiedy chciała ponownie zalogować się na swoje konta. Jednak było już za późno.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!