Wiadomości

Błaszczak: Rząd nie wycofa się z decyzji o nieprzyjmowaniu uchodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Rząd PiS nie wycofa się z decyzji, która odrzuca postanowienia koalicji PO-PSL ws. przyjmowania uchodźców. – Najważniejsze jest bezpieczeństwo – oświadczył szef MSWiA Mariusz Błaszczak, komentując decyzję KE o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Polsce.

Szef MSWiA podkreślił, że z całą pewnością rząd PiS nie wycofa się z decyzji, która odrzuca postanowienia koalicji PO-PSL ws. przyjmowania uchodźców.

– Najważniejsze jest to, że rząd nie wycofa się z tej decyzji. Uważamy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. To Polacy decydują, kogo zapraszają do Polski, a nie zagranica – powiedział Błaszczak w TVP Info.

Wcześniej Komisja Europejska poinformowała o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z niewykonaniem przez te kraje decyzji o relokacji uchodźców.

– Doświadczenia pokazują, że system relokacji się nie sprawdził. To system, który przynosi zagrożenie. Degraduje państwa, całe miasta, dzielnice miast, dlatego że społeczności, które napływają do Europy nie dość, że nie integrują się z Europejczykami, to jeszcze stanowią zaplecze dla terrorystów islamskich – powiedział szef MSWiA.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!