Wiadomości

Błaszczak: Nie ma wątpliwości, że to Niemcy zbudowały siłę Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie ma wątpliwości, że to Niemcy zbudowały siłę Rosji – stwierdził wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który był gościem programu “Graffiti” w Polsat News.

Wicepremier Błaszczak uważa, iż wojna na Ukrainie potrwa jeszcze długo, natomiast Rosja “z całą pewnością się nie zatrzyma, jeśli podbije Ukrainę”. – Naszym zadaniem jest przygotowanie się i wzmacnianie potencjału polskiej armii oraz wspieranie władz w Kijowie – powiedział minister obrony narodowej.

Mariusz Błaszczak został zapytany o to, “czy Polska gra z Niemcami do jednej bramki”. – Niemcy przez lata wspierały Putina. Nie ma wątpliwości, że to Niemcy zbudowały siłę Rosji. Siłę, która pozwoliła Putinowi na zaatakowanie Ukrainy. Jest, oczywiście, zmiana w polityce niemieckiej. Na ile ona będzie trwała, zobaczymy. To wszystko wymaga presji, tak jak w przypadku dostaw czołgów Ukrainie – mówił.

Szef MON poinformował także, iż jeszcze w tym roku do Polski trafi pierwsza dostawa amerykańskich wyrzutni Himars. – Będziemy teraz negocjować cenę. Naszym celem jest wykorzystanie w całości oferty, jaką otrzymaliśmy od USA. Po raz pierwszy te wyrzutnie będą osadzone na innych ciężarówkach niż amerykańskie, na polskich Jelczach – oznajmił.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!