Wiadomości

Błaszczak: Dziś Polska jest bezpieczna, ale trzeba patrzeć w dłuższej perspektywie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polska może się rozwijać, kiedy będzie bezpieczna; dziś jest bezpieczna, ale trzeba patrzeć w perspektywie dłuższej – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, który w podwarszawskim Raszynie wziął udział w przysiędze 300 absolwentów szkół ponadpodstawowych, elewów służby przygotowawczej.– Bardzo się cieszę z waszej konsekwencji, z waszego wyboru życiowego. To niewątpliwie wzmacnia możliwości obronne RP – wasza decyzja, wasza determinacja wasze zaangażowanie, wasza odwaga – powiedział minister, dziękując uczestnikom pierwszej edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” za to, że wiążą swoją przyszłość z Wojskiem Polskim.

– Jesteście młodym pokoleniem. To wy przejmiecie ster rządów w naszym kraju. Musicie być przygotowani, by sprostać wyzwaniom, jakie stoją przed Polską – dodał Błaszczak.

Jego zdaniem, niezwykle istotne dla przyszłych pokoleń jest „wychowanie w poczuciu patriotyzmu, w poczuciu służby dla Polski, dla naszej wspólnoty narodowej, dla nas wszystkich”.

– Polska może rozwijać się wtedy, kiedy będzie bezpieczna. Dziś jest bezpieczna, ale trzeba patrzeć w perspektywie dłuższej – powiedział szef resortu obrony narodowej.

Kierując swoje słowa do zgromadzonych, Błaszczak powiedział, że zadaniem jego, rządu i premiera Mateusza Morawieckiego „jest stwarzanie warunków do rozwoju Wojska Polskiego i do waszego osobistego rozwoju”. – Żebyście mogli nabywać umiejętności, kształtować postawy, żebyście mogli stać na straży bezpieczeństwa naszej ojczyzny – dodał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!