Wiadomości

Bitcoin odbija się po rynkowej panice. Powodem są pozytywne wieści z USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu wpost.pl, po znacznym upadku i kryzysie na rynku kryptowalut sytuacja zmienia się jednak dynamicznie i przez ostatnie 24 godziny popularne waluty cyfrowe Bitcoin oraz Ethereum odrabiają straty. Powodem są pozytywne wieści z USA.

Najpopularniejsza na rynku kryptowaluta Bitcoin (BTC) zanotowała w piątek ostre spadki, zatrzymując się na niżu rzędu 19 628 dol. W nocy z piątku na sobotę zaczęły się pierwsze wzrosty, które wróciły token ponad psychologiczną granicę 20 000 dolarów. BTC pomału pięło się w górę, a rajd wartości zaczął się w niedzielny wieczór, ok. 18:00 czasu polskiego.

W ostatnią dobę Bitcoin zyskał nieco ponad 10 procent, co oznacza, że nawet z piątkowymi spadkami kryptowaluta zyskała ok. 0,7 proc. na przestrzeni tygodnia. W chwili pisania artykułu jeden Bitcoin wart jest 22 572 dolary.

Ethereum (ETH) też zaliczyło w piątek niż, tu była to cena 1 379 dolarów. Przez weekend wartość szybko się jednak odbudowała, z podobnym skokiem w niedzielę wieczorem. Przez ostatnie 24h ETH zyskało 9,9 proc., a przez ostatni tydzień wartość cyfrowego tokena wzrosła o 3,3 proc. Obecnie jedno Ethereum kupić można za 1 614 dolarów.

Jak wskazywali wcześniej obserwatorzy rynku, piątkowe osłabienie kryptowalut miało związek ze słabymi wynikami giełdy USA, upadkiem Silvergate Capital oraz sytuację dotyczącą Silicon Valley Bank (SVB) – banku, który upadł w zaledwie 48 godzin.

Sprawa Silicon Valley Bank stała się wysoce medialna w ostatnich dniach. W środę wieczorem firma przekazała, że sprzedała aktywa warte 21 miliardów dol. ze stratą rzędu 1,8 miliarda dolarów. Zapoczątkowało to panikę i masowe wypłaty środków z banku. Już w piątek bank przymusowo musieli zamknąć regulatorzy federalni USA.

Od tego czasu Fed zapewnił, że wszyscy klienci SVB dostaną swoje środki z powrotem. Bank HSBC zaoferował zaś kupno brytyjskiego oddziału SVB. Dodatkowo w poniedziałek chęć pomocy zaoferował Changpeng Zhao, szef popularnej giełdy kryptowalut Binance. Najpewniej to te ruchy wywołały ostatnie pozytywne zmiany na rynku walut cyfrowych.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!